Yönetimde NEURO KODLAR™ Nasıl Çalışıyor?

Neuro Code Seçme ve Yerleştirme

Yönetimde NEURO KODLAR™ Nasıl Çalışıyor?

Neuro Kodlar eğitimle hiçbir zaman öğrenemeyeceğimiz ya da değiştiremeyeceğimiz özelliklerimizdir. Neuro Kodlar™ ‘ın akıl, bilgi, deneyim veya alınan öğrenimle doğrudan hiçbir bağlantısı yoktur. İnsanın doğası ve hamuru, kumaşı, özü diye de adlandırabileceğimiz bilinç dışı ile ilgilidir.

 Neuro Kodlar 5 bölüme ayrılmaktadır;

  1. Algılama: Çalışan çevresindekileri nasıl algılıyor?
  2. Düşünme: Çalışan topladığı bilgiyi nasıl değerlendirip karar veriyor?
  3. Motivasyon: Çalışan görevini yapmak için nasıl motive oluyor?
  4. Eylem: Çalışan görevini nasıl yapıyor?
  5. Etkileşim: Çalışan diğer çalışanlar ile nasıl etkileşiyor?

Herhangi bir görevde her zaman en iyi performansta olan 10 kişi incelendiğinde 9’unun da aynı Neuro Kodlar a sahip olduklarını görülmektedir. Bu durum tüm iş ve görevler için aynıdır. Genel müdürden sekretere, dağıtım elemanından bölüm direktörüne, müşteri temsilcisinden makam şoförüne kadar hep aynıdır.

Yöneticinin ve çalışanın Neuro Kodlar eğer uyumlu ise, hiçbir sorun çıkmadan verimli bir etkileşim içinde çalışacaklardır. Eğer çalışanla yönetici arasındaki Neuro Kodlar birbiri ile ters kutuplarda ise, birçok sorun ortaya çıkar. Bunlar işten ayrılmaya, kovulmaya kadar gidebilir.

Eğer yönetici her bir çalışanının farklı Neuro Kodlarda olduğunu bilir ve çalışana özel davranırsa sıra dışı sonuçlar almaya başlar. Yönetimde Neuro Kodları kullananlar her zaman aranan ve tercih edilen İYİ YÖNETİCİ olurlar.

Neuro Kodlar  ile Yönetim Becerileri Eğitimine Katılmak ister misiniz?